Kaip šunį ir katę pripratinti gyventi kartu?

Katę ir šunį lengviausia pripratinti prie vieno kito draugijos, kai jie yra dar jaunikliai. Jei suaugusius augintinius suleisite kartu gyventi jų neparuošiant, jie gali konfliktuoti. Atvykę į naujus namus augintiniai patiria didelį stresą, todėl svarbu žinoti, kaip reikia elgtis, kad augintiniams būtų saugu. Šie augintiniai nors ir po daugelio metų gyvenant kartu gali netapti geriausiais draugais. Svarbu, kad augintiniai suprastų, kad jie vienas kitam grėsmės nekelia ir nekiltų konfliktų.

Pirmos dienos

Kiekvienas augintinis yra skirtingas, todėl vienam gali užtekti po truputį susipažinti per kelias dienas, o kitam gali prireikti kelių savaičių. Svarbiausios yra pačios pirmos dienos. Jei augintinius kartu suleisite į tą pačia patalpą, kai jie vienas kitą mato pirmą kartą, jie gali rimtai susižaloti. Taigi, tik atsinešus naują augintinį į namus, nepulkite jo rodyti jūsų esamam augintiniui. Paskirkite atskirus kambarius, kad jie nekontaktuotų. Pradžioje jiems užteks užuosti vienas kito kvapą namuose. Nauji namai ir taip sukelia didelį stresą augintiniui, todėl leiskite apsiprasti su nauja aplinka. Kai augintinis bus apsipratęs su naujais namais, galite paglostyti katę ir leisti šuniui užuosti jos kvapą nuo jūsų rankų ir atvirkščiai. Praėjus kelioms dienoms į kambarius galite atnešti jų panaudotus žaislus. Tiek katė tiek šuo taip lengviau apsipras su kvapais.

Pirmieji susitikimai

Kai pamatysite, kad augintiniai jau apsipratę su kvapais, pasiruoškite pirmam susitikimui. Nesitikėkite, kad augintiniai puls vienas su kitu draugauti. Jie gali vienas kito bijoti ar net rodyti agresiją. Paruoškite katei slėptuve, kad išsigandusi galėtų pasislėpti. Šunį atsiveskite su pavadėliu į katės kambarį ir leiskite po truputį susipažinti. Pirmas susitikimas turi trukti tik kelias minutes. Būkite ramūs, kad augintiniai nejaustų papildomo streso. Atlikite ši veiksmą kelias dienas vis ilginant susitikimo laiką.

Gyvenimas kartu

Kai jau įsitikinsite, kad šuo su pavadėliu elgiasi ramiai ir katė nepatiria streso, galite po truputį juos suleisti gyventi kartu. Svarbu, kad katei namuose būtų lengva pabėgti nuo šuns ir turėtų slėptuvių, kurių keturkojis nepasieks. Leiskite naujam augintiniui apsižvalgyti po namus, kol jūs laikote savo kitą augintinį. Pradžioje leiskite susipažinti su nauja aplinka. Kai įsitikinsite, kad šuo murklės nepuola, paleiskite jį nuo pavadėlio. Tai kartokite kelias dienas, kol pamatysite, kad jie vienas kitam nekelia pavojaus. Jei viskas vyks sklandžiai, išeinant iš namų, juos dar laikykite atskiruose kambariuose, kad nekiltų nesklandumų. Taip pat svarbu, kad augintinių dubenėliai būtų atskiruose kambariuose, kad jie galėtų ramiai pavalgyti.

Nepamirškite, kad šių augintinių zoo prekės yra skirtingos. Neleiskite, kad augintiniai valgytų vienas kito pašarą. Dubenėlius laikykite atskirai, kad jie nebandytų konkuruoti dėl maisto. Taip pat katės kraiko dėžę laikykite šuniui nepasiekiamoje vietoje. Leiskite katei turėti slėptuves, kad ji galėtų pasislėpti nuo šuns. Kiekvienam keturkojui yra svarbi asmeninė erdvė, todėl poilsio vietos turi būti atskirai. Rodykite meilę savo augintiniams vienodai.

Straipsnį parengė – Zooveta.lt

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top