Išmokykite katę naudotis draskykle ir apsaugokite savo baldus

Nagų galandimas katėms yra būtinas, nes jos taip pasižymi teritoriją, mankština savo raumenis ir pasitrumpina savo nagus. Dauguma žmonių bijo įsigyti auginti katę, nes jos gali apgadinti namų baldus. O jei auginate murklę ir norite išmokinti ją naudotis draskykle, turime kelis patarimus.

Draskyklė

Visų pirma, jums reikia išsirinkti katei tinkamą draskyklę. Ne visos murklės mėgsta draskyti tą patį daiktą. Vieną labiau mėgs draskyti medžius, o kita gofruotą kartoną. Bandykite pastebėti ką jūsų katė mėgsta labiausiai draskyti. Svarbu, kad murklės nagai neįstrigtų į draskyklę, nes užsigavusi katė ja naudotis gali nebenorėti. Taip pat draskyklė turi būti tvirta ir nejudėti, nes kitu atveju ji tik atbaidys jūsų augintinę.

Tinkama vieta

Jei katės draskyklę laikysite koridoriuje ar kitoje vietoje, kur jūs daugiausiai vaikštote, murklę gali atbaidyti nuo jos draskymo vietos. Draskymo vieta turi būti rami ir netriukšminga. Jei pastebėjote, kad katė drasko jūsų lovą ar kėdę, pastatykite draskyklę prie šių daiktų. Katei nepasiekus apdraskyti lovos, ji bus priversta pasinaudoti tam skirtu daiktu. Taip pat draskyklę galite pastatyti ten kur jūsų katė ilsisi ar jai patinkančioje vietoje.

ROSEWOOD ZURICH PET DRASKYKLĖ KATĖMS SU KATŽOLE

Išmokykite katę

Katės yra protingi gyvūnai, bet jas išmokinti komandų reikalauja daug kantrybės. Jei turite laiko ir esate kantrus žmogus, galite išbandyti šį pratimą – pastebėjus katę draskant kėdę ar lovą, paimkite ją ir nuneškite prie draskyklės. Švelniai paimkite katės rankas ir pakartokite veiksmą, kurį ji atliko ant baldų. Katę paleidus ji turėtų atlikti veiksmus toliau. Svarbiausia šio pratimo dalis yra skanėstas. Už atliktą gerą darbą būtinai apdovanokite savo kambariokę. Taip pat kiekvieną kartą pastebėjus, kad murklė drasko jai skirtą daiktą, po veiksmo duokite skanėstą. Tik priėjus neišgąsdinkite savo augintinės.

Atbaidančios priemonės

Jei norite išsaugoti savo baldus, jums reikės tam tikrų priemonių, kurios atbaidys jūsų katę. Baldus galite apvynioti folija, braškėjimas kates gąsdina. Jei jūsų katė labai drąsi ir folija jai nėra baisu, galite įsigyti purškalus, kurie atbaido kates. Purškiklių kvapas atbaido kates, bet jei jūsų katė neturi uoslės šis preparatas gali ir nesuveikti. Pastebėję, kad katė drasko baldus, taip pat galite ją išgąsdinti pakeldami savo toną ir pasakydami ,,Ne“ ar ,,Negalima‘‘. Kiti šeimininkai pastebėję netinkamą elgesį katę apipurškia vandeniu. Joms tai labai nepatinka, todėl reikia būti atsargiems, kad katė jums nekerštautų.  

Priemonės, kurios pritrauks katę

Kad katė noriai prieitų prie draskyklės, ją gali privilioti specialūs aerozoliai, purškikliai su katžole ar katžolės milteliai. Taip pat galite įsigyti draskyklę, kurioje bus įdėta katžolės. Taip pat galite panaudoti kitos katės naudojamą draskyklę. Užuodusi kitos augintinės kvapą, ji norės pasižymėti ir savo.

Straipsnį parengė – Zooveta.lt

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top